Ať už je vztah jakkoli harmonický, pravdou je, že i harmonický vztah může být najednou narušen ve chvíli, kdy dojde řeč na peníze. Pokud přijde řeč na peníze, najednou může být oheň na střeše. V současné době se dokonce nejen vztahy, ale také posléze manželství rozpadají, když přijde řeč na peníze. Je proto třeba uvědomit si, že peníze nejsou na prvním místě, i když to během hádek třeba tak vypadá. Abyste předcházeli velkým hádkám, které opravdu mohou vést až k rozpadu vztahu, prozradíme si několik tipů, jak s partnerem řešit finanční záležitosti.
Mluvte o výdajích otevřeně
Když spolu žijete ve společné domácnosti, nejste však sezdaní a ani nemáte společný účet, stejně byste měli společně mluvit o výdajích, a to otevřeně. Přece jen při společném soužití se opravdu musí o výdajích mluvit, mají totiž dopad na to, jak se vám žije, jestli splácíte nájem včas nebo jak to je s energiemi. Nemějte nějaké tajemství týkající se výdajů, mluvte opravdu otevřeně a budete se tak vyhýbat případným hádkám.
Netahejte staré půjčky do vztahu nebo rodiny
Pokud máte ještě nějakou půjčku z minulosti, pak ji rozhodně do vztahu netahejte. Právě slučování půjček později dělá jenom jeden velký problém. Vyřešte si své prvotní problémy sami, nevtahujte do toho vašeho partnera. Mohlo by vám to znemožnit v budoucnu vzít si třeba půjčku na bydlení, což by byla opravdu velká škoda.
Zvažte předmanželskou smlouvu
Pakliže se vrháte do svazku manželského, pak se nabízí otázka, zdali nezvážit předmanželskou smlouvu. Nikdy nevíte, jak se vztahy mezi vámi mohou zkomplikovat nebo vyvrbit. Zkrátka buďte pojištěni spolu se svým majetkem. Dnes předmanželské smlouvy nejsou opravdu nic špatného, jsou jenom takovým pojištěním v případě, kdyby došlo k rozvodu.
Ponechejte si stále své soukromí
Ani partner nemusí stále vědět o všem, za co utrácíte nebo jaké jsou vaše výdaje či skutečné příjmy. Ponechejte si proto své soukromí a nesdělujte partnerovi nebo partnerce úplně všechno, pokud to samozřejmě nemá přímý dopad na něj či ni.